Pagrindinis tvoros kiemui pasirinkimo kriterijus yra individualūs kiekvieno poreikiai. Todėl prieš įsigyjant tvorą, reikėtų gerai pagalvoti ir apsispręsti, kokia tvora geriausiai atitiktų jūsų poreikius. Vieniems tvora būtina dėl privatumo ir maksimalaus saugumo, kitiems – tiesiog dėl teritorijos ribų apsibrėžimo.

Žinoma, nė viena tvora negarantuoja visiškos apsaugos, nes nėra tokios tvoros, per kurią negalėtų patekti ilgapirščiai. Tačiau renkantis tvorą privačiam kiemui, kiekvienam svarbu estetika, kokybė bei ilgaamžiškumas. Bet kuriuo atveju – tai nėra labai pigus pirkinys, todėl geriau rinktis patikimą ir poreikius tenkinantį gaminį. Kadangi tvora – ilgalaikė investicija.

Renkantis tvorą savo kiemui turėtumėte žinoti keletą detalių. Tvoros įrengimas yra reglamentuojamas tam tikrų statybos reglamento nuostatų, todėl reikėtų į tai atsižvelgti ir jų laikytis. Norint statyti tvorą ant sklypų su kaimynu ribos, būtinas kaimyno sutikimas, kitu atveju tvorą turite atitraukti ir statyti savo teritorijoje.

Priklausomai nuo tvoros tipo, reglamentuojamas ir jos aukštis bei tankumas. Todėl įsirengti tokią tvorą, kokią panorėsite nelabai pavyks, jei tam prieštaraus su jūsų sklypu besiribojančio sklypo savininkas. Tam tikri ribojimai yra ir saugomose teritorijose, tokiose kaip draustinis ir panašiose vietose. Kai kuriais atvejais tvora turi atitikti bendrus toje teritorijoje keliamus reikalavimus, pavyzdžiui, esant paveldo teritorijoje.

Jeigu išskirtinių reikalavimų ir pageidavimų nėra ar norint kiemui įrengti segmentinę tvorą, tai padaryti galėsite visiškai paprastai ir lengvai. Tai vienas iš greičiausiai montuojamų tvorų pasirinkimų, kuri pasižymi puikiu kainos ir kokybės santykiu, o taip pat atrodo labai estetiškai. Segmentinių tvorų yra skirtingo aukščio, vielos storio, tipo ir spalvų, komplektuojama su metaliniais tvoros stulpais, lengvai montuojama. Gali būti dažyta arba cinkuota, todėl nesunkiai derinama bendrame fone.

Gera psichologinė žmogaus savijauta turi neišvengiamą įtaką ir fizinei savijautai. Tikriausiai ne kartą yra tekę girdėti posakį, kad daugelis ligų yra psichosomatinės kilmės. Todėl sutvarkius dvasinę vidinę būseną, drauge su tuo dingsta ir daugelis skausmų bei kitų negalavimų, virškinimo, žarnyno sutrikimų.

Kiekvienas žmogus nori jaustis gerai, tačiau įtampa darbe, šeimoje, dėl finansų ir kitos gyvenimiškos situacijos šiuo beprotišku tempu priveda prie tam tikro disbalanso. Vienais atvejais – tai tik trumpalaikiai požymiai – retkarčiais atsirandanti nuotaikų kaita, nenorėjimas bendrauti ir norėjimas atsiriboti. Kitiems – tai nepakeliamos situacijos, tiesiog trukdančios gyventi pilnavertį ir kokybišką gyvenimą.

Vienaip ar kitaip, net ir menki požymiai signalizuoja apie organizmo ir psichologinės vidinės būsenos disbalansą. Todėl jokiu būdu nereikia ignoruoti šių būsenų ir kuo anksčiau ieškoti priežasčių bei būdų jas pašalinti. Viskas prasideda nuo mažų dalykų, tačiau tai, kas susiję su mūsų psichologine būsena, negali užsitęst ilgai. Ilgalaikiai, net ir menki negalavimai, sukelia negrįžtamas ir kur kas blogesnes pasekmes, dažnai net ir depresiją.

Norint išvengti šių tikrai nemalonių pasekmių, reikėtų kuo anksčiau ieškoti efektyvių būdų tai pakeisti. O jeigu kartais tai padaryti jau vėlu ir žmogus kamuojamas depresijos požymių, ieškoti būdų, kaip tai įveikti https://www.rutareiki.com/depresijos-iveikimas.

Tradicinė medicina paprastai žmogų nukreipia į psichologus, kurie dirba su žmogumi patys arba nukreipia į psichiatrus. Pastarieji, įvertinę žmogaus būklę, dažniausiai siūlo gydymą antidepresantais. Vaistai veikia tik simptomiškai, tačiau nepanaikina priežasties. Todėl dažnai toks gydymas neduoda ilgalaikio rezultato, o iš situacijos išeiti be jų tampa dar sudėtingiau. Tačiau ne visada jų reikia, o tiksliau kiekvienas gali apsieiti be šių vaistų. Tik reikia nusiteikti, kad alternatyvūs gydymo būdai pareikalauja daug kantrybės ir nusiteikimo.

PRP (angl. platelet-rich plasma) procedūros – tai trombocitais praturtintos plazmos injekcijos, naudojamos grožio ir estetikos klinikose odos būklei pagerinti. Dažniausiai šios procedūros pagalba atliekamas raukšlių šalinimas, atkuriamas odos stangrumas, šalinamos pigmentinės dėmės, mažinami randeliai bei poros. Taip pat ir plaukų retėjimo gydymui.

Sveikatai ši procedūra yra palanki tuo, kad joms atlikti naudojama natūrali medžiaga – nuosavas paciento kraujas. Iš jo specialios procedūros metu išgaunamas trombocitų koncentratas, kuris injektuojamas į problemines veido vietas. Kadangi tai natūralus užpildas, nėra atmetimo reakcijos tikimybės, o nauda yra visapusiška.

Šiame koncentrate esantys trombocitai savo sudėtyje turi augimo faktorius, skatinančius natūralų kamieninių ląstelių atsinaujinimą, todėl natūraliai skatinama kolageno ir elastino gamyba. Tam, kad atlikti šią procedūrą, į kliniką vykti du kartus nereikia, kad iš anksto būtų paimamas kraujas ir apdorojimas. Trombocitų išgavimo procesas trunka labai trumpai, maždaug iki 10 minučių, todėl kraujas paimamas tiesiog prieš procedūrą.

Pati procedūra yra šiek tiek skausminga, tai labiau pasireiškia po procedūros, kadangi injekcijos atliekamos adatėlės pagalba. Priklausomai nuo problemos pobūdžio, procedūra gali trukti vidutiniškai iki keliasdešimties minučių ar valandos. Šis procedūra gali būti derinama su kitomis grožio procedūromis, botulino ar hialurono injekcijomis, taip pat lazerinėmis.

Po procedūros gali atsirasti nežymios kraujosruvos, oda išlieka skausminga iki keleto dienų. Kadangi vyksta regeneracinis odos ląstelių procesas, rezultatas ryškėja maždaug po 2-3 savaičių.

Labai svarbu žinoti, kad nepriklausomai nuo to, jog procedūra atliekama natūraliu užpildu, ją galima atlikti ne visiems. Procedūra neatliekama sergantiems onkologinėmis ligomis, turintiems kraujo krešėjimo sutrikimų ar kitų su kraujo ligomis susijusių problemų. Taipogi bet kokių injekcinių procedūrų turėtų atsisakyti moterys nėštumo metu arba maitinančios kūdikį krūtimi.

Maršrutų planavimas yra neatsiejama transporto kompanijų procedūra, nuo kurios priklauso tiek užsakymų vykdymo kokybė tiek ir pelningumas. Šiuolaikinėje aplinkoje įmonės privalo gan griežtai laikytis numatytų maršrutų, tačiau tuo pat metu, planavimas turėtų būti pakankamai lankstus, kad galima būtų prisitaikyti prie klientų poreikių. Žemėlapių pagalba, suvedus klientų duomenis, tokius kaip adresai, siuntų skaičius, transporto priemonę ir vairuotoją, galima pamatyti pristatymų vietas ir paskirstymų centrus. Transporto valdymo sistemose, žemėlapiai naudojami keliems tikslams:

 • Matyti maršrutus ir sustojimus.
 • Apskaičiuoti efektyviausius tinkamiausius pristatymų ir siuntų surinkimo eiliškumus kiekvienai transporto priemonei.
 • Stebėti naujausius žemėlapius ir duomenis iš gatvių, maršrutų suderinimui.
 • Įtraukti nauju sustojimus į pristatymo maršrutus.
 • Atšaukti sustojimus, jei prireikia.

Tinkamai suplanuoti maršrutai padeda ne tik užtikrinti laiku pristatomas siuntas. Šių procesų nauda yra gerokai platesnė, o efektyvumas užtikrinamas daugelyje sričių. Transportavimo versle bet koks būdas sumažinti išlaidas ir užtikrinti didesnį pelningumą, gali suteikti pranašumą prieš konkurentu. Būtent todėl tinkamai išnaudojami žemėlapiai gali leisti pasiekti gerokai daugiau ir sutaupyti dėka tokių veiksnių kaip:

 • Sumažėjęs degalų suvartojimas, pasiekiamas efektyvesnių maršrutų planavimo dėka.
 • Sumažintas automobilių susidėvėjimas, kurį leidžia užtikrinti optimizuoti maršrutai ir vairuotojų laiko apribojimai.
 • Sumažėjęs prastovų laikas, kuriam įtaka daro informacijos pasiekiamumas vairuotojams ir sustojimo laikų valdymas.

Transporto valdymo sistemos laidžia analizuoti istoriją, vertinant ankstesnius maršrutus ir svarbiu rodiklius. Tai leidžia susidaryti tikslesnį kelionių poreikių vaizdą ir nustatyti per kurį laiką susiklostančias tendencijas. Optimizavus maršrutus transporto valdymo sistemoje leidžia analizuoti rezultatus įvairiais pjūviais. Galima stebėti duomenis už tam tikrą laikotarpį, atskirose teritorijose arba išskirti juos pagal savaites arba dienas.

Kalbant apie verslo procesų peržiūrą, įmonės dažniausiai įsivaizduoja būdą nustatyti sritis, kuriose galima būtų supaprastinti darbus ir padidinti jų efektyvumą. Tai neabejotinai svarbūs tikslai, kurių pakanka tam, kad atlikti verslo procesų peržiūrą. Tačiau jos nauda gali būti gerokai platesnė, nepriklausomai nuo to ar vykdysite peržiūrą patys, ar samdysite tam specialistus, teikiančius profesionalias paslaugas https://www.iprocess.lt/verslo-procesu-valdymas/. Verslo procesų peržiūros pagalba galėsite atrasti naujas galimybes ir pasiruošti ateičiai.

Viena iš neabejotinai svarbiausių naudų, kurias suteikia verslo procesų peržiūra yra galimybių atskleidimas. Tikėtina, kad įsivaizduojate, kaip galima sumažinti kaštus ir padidinti efektyvumą, bet ar tikrai žinote apie visas tokias galimybes? Verslo procesų peržiūros dalis yra surinkimas žmonių, kurie gerai išmano kiekvieną jūsų verslo sritį ir detali kiekvienos operacijos peržiūra. Tai padeda išryškinti galimybes, kurių ankščiau tiesiog nepastebėjote. Kartais pavyksta išryškinti neefektyvumus, kurie ankščiau neatrodė rimtais, kol nebuvo aptartos su kitais komandos nariais.

Verslo procesų peržiūra padeda nustatyti mokymų poreikį organizacijose. Neretai vadovai būna šiek tiek atitrūkę nuo pačių procesų ir jų esmės, tad galimybė juos peržiūrėti asmeniškai, susitinkant su komandų vadovais ar net kiekvienu darbuotoju, gali padėti nustatyti žinių ar įgūdžių spragas. Tai savo ruožtu yra naudinga ne tik pačiai vadovybei, bet ir naujiems komandos nariams, o taip pat leidžia nuspręsti kokių mokymų gali prireikti ateityje.

Neabejotinai viena iš pagrindinių verslo procesų peržiūros užduočių yra dokumentacijos atnaujinimas. Gan dažnai atsitinka taip, kad procesų pokyčiai įvyksta pačioje veikloje, tačiau nebūna atlikti atitinkami pokyčiai procesus aprašančiuose dokumentuose. Peržiūros metu yra būtina atkreipti dėmesį į šį aspektą ir sutvarkyti viską taip, kad realybė nesiskirtų su siekiamybe.

Ventiliacija, šildymas ir kondicionavimas yra glaudžiai tarpusavyje susiję dalykai. Jeigu savo namuose norite turėti gerą mikroklimatą, o sąskaitos už šildymą pagrįstos, jums reikia meistrų kurie supranta  visas šildymo ir vėdinimo subtilybes. Kontroliuoti patalpų tempertūrą ir oro kokybę padės atitinkami įrenginiai, bet jiems teisingai sumontuoti prireiks specialistų. Tokių nėra daug, nes sistemos yra skirtitngos, vienos jų užpildytos vandeniu, kitos veikia saulės energijos dėka, todėl ne visi meistrai moka montuoti ir remontuoti visas vėdinimo ir šildymo sistemas.

Šildymo sąskaitos nuolat augant, vis daugiau žmonių galvoja kaip sumažinti išlaidas už šias paslaugas. Vienintelis būdas tai padaryti, efektyviai valdyti energijos poreikį, įsirengti vėdinimo sistemą. Štai čia ir reikalingi profesionalūs vėdinmo technikai kurie apskaičiuos ko tiksliai reikia jūsų namui, butui ar biurui.

Vėdinimo sistemų montavimas yra atsakingas darbas ir jo negali atlikti bet kas. Vėdinimo sistemos yra sudėtingi projektai, jos montuojamos įmonėse, gamyklose, igoninėse, parduotuvėse, mokyklose ir kitos paskirties statiniuose. Nuo vėdinimo priklauso mūsų komfortas ir sveikata todėl montavimas turi būt atliekamas griežtai pagal iš anksto paruoštus brėžinius laikantis techninių reikalavimų. Meistras turi mokėti ne tik montuoti bet ir remontuoti sistemas, išmatuoti pralaidumą, nustatyti trūkumus, pakeisti susidėvėjusias dalis, izoliuoti atsiradusį nesandarumą, panaudojus matavimo prietaisus optimizuoti vėdinimo sistemos darbą. Montavimui ir sistemos derinimui reikia daug specialių įrankių kurie skirti tik tam tikriems darbams, pavyzdžiui anglies dvideginio matuoklis, oro srauto matuoklias, sandarumo tikrinimo įrankiai ir pan. Visa ši įranga nėra universali, naudojamas šiose siauroje nišoje, ji kainuoja brangiai, tad ir vėdinimo specialistų paslaugos yra brangesnės nei kitų specialybių meistrų paslaugos.

Vėdinimo sistemų meistrai ne tik remontuoja bet taip pat atlieka vėdinimo sistemų valymo darbus. Pakeisti arba išvalyti filtrus, patikrinti ortakių būklę, pamokyti klientus kaip atlikti elementarius priežiūros darbus, visa tai meitrų pareiga. Praktiški patarimai kaip prižiūrėti sistema padės užbėgti už akių problemoms kurios gai atsitikti ateityje. Tokie paprasti dalykai kaip mechaninis metalinių detalų sutepimas tepalu arba filtrų valymas padės išvengti visos grandinės gedimų.

Stalas yra vienas pagrindinių baldų kiekvienuose namuose. Baldais prekiaujančios fizinės ir internetinės parduotuvės kartais siūlo netgi šimtus skirtingų modelių. Tuomet stalo ieškančiam žmogui išties ne taip lengva išsirinkti. Visiems, ieškantiems tobulo stalo savo namams padės mūsų patarimai.

 • Stalo paskirtis

Pirmiausia atsižvelkite į tai, kokia bus stalo paskirtis ir kokiame kambaryje jis bus naudojamas. Jei stalas bus naudojamas kaip pietų baldas, rinkitės iš valgomojo stalų. Jei stalas tarnau svirtuvėje, dairykitės virtuvinių stalų kategorijoje. Na, o darbo ar vaikų kambariui skirtus rašomuosius stalus rasite tarp biuro ar darbo stalų pasiūlos. Perkant internetu labai patogu, kai stalai būna suskirstyti pagal paskirtį. Internetinę parduotuvę, kurioje platus pasirinkimas įvairios rūšies stalų rasite čia: https://www.leojar.lt/92-stalai .

 • Individualūs poreikiai

Renkantis stalą konkrečioje kategorijoje visuomet įvertinkite savo individualius poreikius. Pavyzdžiui, renkantis valgomojo stalą pagalvokite, koks maksimalus žmonių skaičius prie jo pietaus. Jei gyvenate dviese ar tryse, jums puikiai tiks kompaktiškas variantas. Na, o jei stalas bus skirtas giminės susitikimams, rinkitės tokį baldą, prie kurio būtų pakankamai erdvės visiems. Beje, tokiais atvejais verta pagalvoti ir apie stalų ir kėdžių komplektus. Jie gali ne tik išpildyti poreikius, bet ir kainuoti pigiau nei perkant stalą ir kėdes atskirai.

 • Dizainas

Be abejo, labai svarbu, kad stalas derėtų ir prie namų interjero. Šių baldų dizainai gali būti nuo klasikinių ar retro stiliaus medinių stalų iki itin modernių ryškiaspalvių. Rinkdamiesi tinkamiausią stalo dizainą įsivaizduokite kaip jis atrodys kambaryje. Atsižvelkite į patalpos spalvinę gamą, kitų baldų tekstūrą ir medžiagas bei bendrą interjerą.

Nepamirškite įvertinti ir kokybės. Juk baldai perkami ne vieneriems metams. Tad rinkitės tik patikimus pardavėjus, kurių produkcija turi gerų rekomendacijų ir atsiliepimų.

Esate pradedančioji manikiūro ir pedikiūro meistre? O gal norite užsiimti šiais maloniais užsiėmimais savo malonumui? Bet kuriuo atveju jums reikės ne vienos ir ne dviejų būtinų priemonių. Jų ieškant pasiklysti plačioje prekių gausoje tikrai labai lengva. Todėl paruošėme patarimus, kurie padės greičiau pasirinkti tinkamas pedikiūro ir manikiūro priemones.

 •  Priemonių sąrašas

Pirmiausia, sudarykite jums reikiamų priemonių sąrašą. Jei kai kurias priemones jau turite, pagalvokite ko trūksta. Na, o jei ruošiatės tik pradėti nagų priežiūros ir lakavimo darbus, jums reikės visko nuo … iki. Pagrindiniai aparatai yra manikiūro ir pedikiūro frezos bei LED lempos. Nors kai kuriuos LED lempų modelius galima naudoti tiek manikiūrui, tiek pedikiūrui, tačiau kokybiškam ir patogiam darbui verčiau rinktis atskiras tik kojoms arba rankoms skirtas lempas. Tuomet į sąrašą įtraukite manikiūrui ir pedikiūrui skirtas priemones – dildes, įrankius odelėms ir nagams, priemones lako nuėmimui ir vonelėms. Galiausiai, pagalvokite kokių spalvų ir rūšies nagų lakų norėsite įsigyti.

 • Kokybė – labai svarbu!

Renkantis manikiūro ir pedikiūro priemones, kaip ir bet kokias kitas prekes, paprastai susiduriama su dilema – kas svarbiau: kaina ar kokybė? Nagų priežiūrai skirtos prekės yra viena iš tų sričių, kur nederėtų taupyti. Prastos kokybės priemonės ne tik ilgai netarnaus, bus nepatogios naudoti, bet gali ir pažeisti nagą (pavyzdžiui, nekokybiški nagų frezos antgaliai). Tuo tarpu profesionalios ir kokybiškos priemonės patenkins visus lūkesčius ir jas be rūpesčių naudosite ne vienerius metus.

 • Konkrečiai žinokite ko jums reikia

Labai svarbu yra išsirinkti būtent tas priemones, kurių jums reikia. Visuomet atkreipkite dėmesį į lako rūšį, dildės gruoblėtumą, nagų žirklučių formą ir pan. Jei priemones jau teko naudoti, žinosite kurios jums yra patogesnės. Na, o jei pačioms nėra tekę daryti manikiūro ar pedikiūro, pasitarti dėl tinkamiausių priemonių galima su specialistais ar šiomis priemonėmis prekiaujančios internetinės parduotuvės administratoriais.

Kiekviena šeimininkė žino kokius stebuklus kiekvienam patiekalui gali suteikti prieskoninės žolelės. Vasarą jų gauti nėra problema. Tačiau kitais metų laikais šviežias žoleles įsigyti ne taip ir lengva. O ką jau bekalbėti apie norą mėgautis sveikai užaugintomis, o ne prekybos centruose įsigytomis prieskoninėmis žolelėmis iš kitų užsienio šalių. Tačiau tam yra keletas sprendimų! Papasakosime, kaip ištisus metus turėti šviežių prieskoninių žolelių.

 • Auginimas

Prieskonines žoleles galima auginti tiesiog namuose ant palangės. Dauguma dažniausiai naudojamų prieskoninių žolelių, tokių kaip bazilikai, petražolės, laiškinis česnakas ir kitos, yra puikiai tinkamos auginti ištisus metus. Paprastai joms nereikia daug priežiūros ar ypatingų sąlygų. Bene svarbiausia yra pasirinkti tinkamus auginimui indelius, žemę ir kokybiškas prieskoninių žolelių sėklas. Visą tai ir prieskoninių žolelių auginimo rekomendacijas rasite čia: https://www.nojus.lt/prieskonines-zoleles-4-seasons-augink-visus-metus .

 • Šaldymas

Nors šaldytų prieskoninių žolelių negalima vadinti šviežiomis, tačiau jei jų auginimas yra nepriimtinas, šaldymas gali tapti gera alternatyva. Norint, kad šaldytos žolelės kuo labiau išliktų šviežios ir neprarastų savo skonio ir kvapo savybių, verta jas šaldyti nepaprastai šaldiklyje, bet pasinaudoti viena gudrybe. Susmulkintas prieskonines žoleles dėkite į tuščias ledukams skirtas formeles, į jas pripilkite alyvuogių aliejaus ir laikykite formeles šaldiklyje. Taip užšaldytos prieskoninės žolelės nepraras savo savybių, o maistą galėsite skaninti paprasčiausiai įdėję kubelį į gaminamą patiekalą.

Nesant galimybei auginti ar tinkamai šaldyti prieskoninių žolelių, kartais pasirenkamas ir jų džiovinimas. Žinoma, tokios žolelės nėra šviežios. Tačiau jei vis dėlto norite išbandyti džiovinimą, atminkite, jog prieš sudedant žoleles į laikymui skirtus indelius svarbu, kad jos būtų pilnai išdžiuvusios. Antraip, uždaroje talpoje gali atsirasti pelėsis ir žolelės bus netinkamos naudojimui.

Kalėdinės dovanos yra neatsiejama kalėdų tradicija visose šalyse. Jų su nekantrumu laukia ne tik vaikai, bet ir suaugusieji sau artimus žmones švenčių proga pradžiugina dovanomis. Ne visuomet artimiesiems jas galime įteikti asmeniškai, tad kalėdiniu laikotarpiu žymiai daugiau nei įprastai naudojamės  siuntų siuntimu. Ruošiantis siųsti dovaną kaip siuntą kartais tikru rūpesčiu tampa jos pakavimas. Juk norisi, kad siunta būtų supakuota ne tik tinkamai, bet ir šventiškai. Kaip gi tai padaryti?

 • Dėžė

Jei jūsų siunčiamas daiktas nėra pakuotėje ar dėžutėje, pirmiausia jį reikia supakuoti.  Tačiau čia reikia nepamiršti, kad daiktas bus siunčiamas, todėl turite pasirūpinti ir jo saugumu. Siuntiniai pakuojami į kartono dėžes. Dėžės dydį pasirinkite tokį, kuris būtų kuo arčiau daikto dydžio, t.y. kad dėžutėje liktų kuo mažiau laisvos vietos. Likusią laisvą vietą pagal siuntų siuntimo taisykles reikia pripildyti pakavimo medžiaga.  Puikus sprendimas siunčiant kalėdines dovanas yra laisvos vietos dėžutėje užpildymas blizgiais popierėliais ar iš jūros putos išpjaustytomis snaigėmis.

 • Dovanų popierius

Siuntas gabenančios įmonės dažniausiai turi savo taisykles dėl siuntų dėžės reikalavimų. Kai kuriais atvejais siuntos laikomos tinkamomis siųsti tik kai jos supakuotos į paprastą siuntimui skirtą dėžę, ant kurios negali būti jokių paveikslėlių. Tokiu atveju supakuotą siuntą galite supakuoti į šventinį popierių ir dėti į dar vieną, jau siuntimui skirtą dėžę. Tuo tarpu jei siuntėjas priima siuntas, kurios saugiai supakuotos į šventiniu popieriumi apklijuotą dėžę, papildomos siuntimo dėžės nereikės.

 • Dovanos specifika

Pakuojant siuntą ir renkantis siuntėją visuomet atsižvelkite į tai, ką siųsite. Pavyzdžiui, jei siųsite dovanų vazą ar kitą dužų daiktą, turite itin kruopščiai pasirūpinti tokio daikto įpakavimu. O dar geriau tokiais atvejais rinktis tokį siuntėją, kuris teikia ir specifinių, t.y. dužių daiktų siuntimo paslaugas. Šiuo atveju tokie daiktai gabenami atskirai ir garantuojama, kad jie nebus pažeisti.

Tikimės šie patarimai padės supakuoti kalėdines siuntas ir pradžiuginti savo artimus žmones.