stalo zaidimai ir deliones teikia daug dziaugsmo.

Dulkes renkantys seni stalo žaidimai, kurie jau ilgą laiką yra tolimiausiame jūsų spintos kampelyje, gali būti puiki priemonė, padedanti jūsų protiniams gebėjimams ir bendrai sveikatai. Tuo tarpu, jei senieji ir klasika vadinami stalo žaidimai arba dėlionės jūsų poreikių netenkina, visuomet galite apsižvalgyti po šiuolaikines stalo žaidimų ir dėlionių parduotuves. Kaip bebūtų, reikia atminti, kad stalo žaidimai suteikia kur kas daugiau nei tik puikią pramogą. Todėl pateiksime keletą privalumų.

  • Gera nuotaika ir puikios emocijos: vienas iš stalo žaidimų privalumas – tai nenumaldomas juokas. Kaip žinia, juokas padidina endorfinų kiekį – tai medžiaga, kuri yra atsakinga už mūsų laimės pojūtį. Be to, juokas ir linksmybės gali sutvirtinti ryšius su aplinkiniais.
  • Laikas su šeima: daugybė žmonių pastaruoju metu yra labai užimti ir sunkiai randa laiko ne tik sau, bet ir savo šeimai, todėl stalo žaidimai gali padėti vėl drauge sujungti visą šeimą, praleidžiant labai turiningą ir prasmingą laiką kartu.
  • Atminties ir kognityvinių įgūdžių gerinimas: leisdami savo vaikams žaisti stalo žaidimus ar rinkti dėliones, padedate jiems gerinti jų kognityvinius gebėjimus, pvz., problemų sprendimą. Tačiau nereikėtų suprasti klaidingai – tai gelbsti ne tik jauno amžiaus žmonėms. Brandaus ir vyresnio amžiaus žmonės taip pat gerina savo atmintį ir ilgiau išsaugo geresnį smegenų funkcionavimą.
  • Sumažinama protinių ligų kilimo rizika: tai yra vienas iš pačių svarbiausių privalumų, kodėl žmonės yra skatinami reguliariai žaisti stalo žaidimus ir rinkti dėliones. Turbūt žinote, kad labai dažna ne tik senyvo amžiaus žmones užklumpanti liga yra Alzhaimeris. Taip pat brandaus amžiaus žmonės kenčia ir nuo demencijos, todėl jei nuolatos lavinsite savo mąstymą ir atliksite įvairias proto treniruotes žaisdami stalo žaidimus, gerokai sumažinsite tokių ligų riziką.
  • Mažinamas kraujo spaudimas: galbūt daugeliui iš jūsų tai skamba pakankamai neįprastai, tačiau tai yra tiesa – žaisdami stalo žaidimus jūs mažinate savo kraujospūdį arba išlaikote jį tinkamame lygyje. Teigiamos emocijos pagerina endorfinų gamybą, todėl jūsų raumenys lengviau atsipalaiduoja, o kraujotaka susireguliuoja.
  • Mažinamas stresas: jei nepraleisite progos žaisti stalo žaidimus, ilgainiui pastebėsite, kad stresinės situacijos jūsų nebeveikia taip kaip iki šiol, todėl gyvensite ramesnį ir kokybiškesnį gyvenimą.

Internetinėje parduotuvėje StaloPramogos.lt galite rasti įvairių stalo žaidimų, dėlionių bei kitų galvosūkių.

dovanosArtėjančios šventės jau sėja paniką dėl dovanų? Dar nespėjote išsiaiškinti kokios dovanos norėtų jūsų vaikas ar kitas artimas žmogus? Dabar domėjimasis technologijomis padės jums lengvai išrinkti geras dovanas visiems artimiausiems žmonėms. Šiuo metu galite rasti įvairius įrenginius, kuriuos galėtumėte dovanoti ir vaikams, ir suaugusiems žmonėms. Būtina pabrėžti, kad jeigu dovanojimui renkatės kažkokius išmaniuosius įrenginius, tai juos pirkti turėtumėte tik gerai pasidomėję pasirinktais gaminiais. Matote, rinkoje yra daug įrenginių, kurie nelabai tinkami naudojimui, o kiti apskritai yra gana pavojingi ir galintys sukelti rimtų sveikatos sutrikimų. Labiausiai rekomenduojama domėtis dronais, išmaniaisiais telefonais bei laikrodžiais.

Dronai yra gana neprastas pasirinkimas, nes vis dėlto – šie įrenginiai nėra pigūs, o taip pat juos galima dovanoti ir fotografijos ar kitų panašių sričių specialistams. Dronus vaikams dovanoti tikrai galima, bet turėkite galvoje, kad tokie įrenginiai turi būti pasirenkami atsižvelgiant į saugumą ir leidžiamą amžių. Įprastai tokius įrenginius naudoti turėtų vyresni vaikai, o ne mažamečiai, nes dronų valdymas reikalauja ir atidumo, ir minimalių įgūdžių bei supratimo. Suaugusiems žmonėms dronus dovanoti verta tuomet, kai pasirenkamas gana kokybiškas ir profesionalus įrenginys. Juk logiška, kad šiaip pramogai dovanoti droną suaugusiam žmogui nebūtų gana geras pasirinkimas. Bet, jeigu tas artimas žmogus yra fotografas ar dirba su vaizdo įrašų kūrimu, tai jam toks įrankis veikloje tikrai pravers.

Kalbant apie kitus įrenginius, kuriuos būtų galima dovanoti, tai tiesiog internete domėkitės telefonais bei išmaniais laikrodžiais. Telefonus reikia rinktis pagal amžių t.y. nepirkite itin prabangaus telefono vaikui, kuris nelabai ką supranta. Taip pat telefonus pirkti reikėtų pasidomėjus jų saugumu, nes štai – spaudoje jau yra nemažai straipsnių, kuriuos minimi tam tikri modeliai, kurie sprogsta be jokios priežasties. Geriau pasirinkite kiek kitokių gamintojų įrenginius.

Išmaniuosius laikrodžius dabar įsigyti yra visai paprasta, o kas liečia jų dovanojimą – tai tikrai puikus pasirinkimas. Tokius laikrodžius galima dovanoti visiems žmonėms, nepaisant to ar tai būtų moteris ar vyras, vaikas ar paauglys.

drabuziai vaikamsJeigu esat iš tų tėvų, kuriems nuolatos tenka patirti nemažas išlaidas vaikiškų rūbelių pirkimo metu, tai jums sutaupyti pavyktų nebent dairantis į internetines parduotuves. Drabužiai vaikams internetinėse parduotuvėse siūlomi su mažesniais antkainiais t.y. pardavėjai siūlo mažesnes kainas, nes vis dėlto – įprasta, kad konkurencija tarp el. parduotuvių yra žymiai aukštesnė nei tarp tradicinių prekyviečių. Geriausia tai, kad elektroninės vaikiškų rūbų parduotuvės dabar siūlo ir sezoninius rūbus, kurių kainos yra vienos mažiausių. Tai reiškia, kad net ir žieminius rūbus šiuo metu internetu įsigytumėte dar pigiau. Jeigu perkate naujus vaikiškus rūbelius savo vaikams, tai būtinai pirmiau apsilankykite el. parduotuvėse ir pamatysite, jog čia kainos geriausios.

Tiesa, jeigu ketinate vaikiškus rūbelius pirkti iš el. parduotuvių, tai dar nereiškia, kad jums reikia rinktis bet kurį pardavėją. Trumpai tariant, net ir el. parduotuves reikėtų rinktis kuo atsargiau, nes vienose siūlomas kokybiškas, o kitur – prastenės kokybės garderobas. Kokybiškus vaikiškus rūbelius jūs turėtumėte pirkti iš tų el. parduotuvių, kuriose yra pateikiamas didžiausias asortimentas. Tai dažniausiai būna naujos arba senos el. parduotuvės, kurias galima rasti per internetines paieškos sistemas suvedus atitinamus terminus. Būtent pagal tokį principą ir turėtumėte ieškoti el. parduotuvių.

Internetinėje paieškoje jums reikia dairytis į tam tikras rūbelių kategorijas. Pavyzdžiui, jeigu jums reikalingos vaikiškos striukės, tai tokį terminą ir vedate paieškos sistemose. Tada gausite el. parduotuvių adresus, kur apsilankę matysite tas striukes, kurias siūlo pardavėjai. Ypač svarbu paminėti, kad prieš perkant, geriausia būtų patikrinti ar suvedus pardavėjo rekvizitus paieškos sistemos nemeta kokių nors rezultatų, kuriuose būtų neigiami atsiliepimai. Jeigu matote, kad kažkuri el. parduotuvė turi daug prastų atsiliepimų, tai joje pirkti nerekomenduojama net jeigu tie vaikiški rūbai ir kainuoja be galo pigiai.

Kokybiškus vaikiškus drabužius šiuo metu siūlo tiek naujos, tiek ir senos el. parduotuvė, tačiau į naujas dairytis reikėtų labiausiai, nes jos, žengdamos į rinką, siūlo itin geras akcijas bei nuolaidas klientų pritraukimui, o tai reiškia, kad tokiose el. parduotuvės pasiūlys ir itin geras kainas.

Lego

Tėvai gana dažnai pagalvoja apie tai, kokie žaislai vaikams patiktų labiausiai, ir ieškoma tokių, kurie būtų ne tik smagūs, bet ir naudingi. Lego – tai vienas geriausių pasirinkimų, nes šie konstruktoriai lavina vaikų vaizduotę, ir leidžia tikrai produktyviai praleisti laiką.

Lego leis sukurti įvairiausias figūras

Neretai tėvai deda dideles pastangas vaikų kūrybiškumo lavinimui, ir tam išleidžia tikrai nemažai pinigų. Šis konstruktorius leidžia pasireikšti vaikų vaizduotei, ir jie gali sukuri pačius įmantriausius statinius. Svarbiausia tėvų užduotis – leisti vaikams fantazuoti, ir neprikišti savų taisyklių, kaip turi būti konstruojama. Specialistai teigia, kad kūryboje turi dalyvauti tik vaikas, o tėvai gali tik patarti, kas gali būti atliekama, tačiau tikrai nereikia  visko atlikti už vaikus. Tėvai gali būti maloniai nustebinti, kokius kūrinius gali sukurti vaikai, ir viskas, ką reikia padaryti, tai leisti reikštis vaikų kūrybai. Tinkamų priemonių pasirinkimas visada leidžia užtikrinti vaikų kūrybiškumo ugdymą, ir tam tikri įgūdžiai vaikui tikrai pravers ateityje.

Atminties lavinimas

Įrodyta, kad Lego konstruktoriai lavina vaikų atmintį, o tai tikrai labai didelis privalumas. Visi tėveliai nori, kad jų vaiko vystymasis būtų darnus, ir tam kartais reikia visai nedaug. Neretai vaikai, norintys sukurti naujus statinius, bando atsiminti, kas buvo daryta praeitą kartą, ir taip yra aktyvuojamos smegenys. Galite būti užtikrinti, kad konstravimas bus vienas mėgstamiausių vaiko užsiėmimų, o ši veikla bus iš tiesų labai naudinga.

Nebrangus konstruktorius

Tenka pripažinti, kad Lego – tai vienas tų konstruktorių, kurių kaina yra tikrai labai palanki, tad visada galima pagalvoti būtent apie tokią pasirinkimo galimybę. Šie konstruktoriai puikiai tiks jūsų vaikams, kurie yra vyresni nei trejų metų amžiaus, o tuo atveju, jei pasirinksite sudėtingesnius konstruktorius, galėsite konstruoti kartu su visa šeima.  Ant konstruktoriaus pakuotės paprastai yra nurodoma, kokio amžiaus vaikams yra skirtas konstruktorius, todėl į tai visada svarbu atsižvelgti – kuo vyresniems vaikams bus skirtas konstruktorius, tuo jis bus sudėtingesnis.

Lego konstruktoriai gali būti puikia dovana bet kokia proga, todėl tuo atveju, jei svarstote, ką padovanoti vaikams, pagalvokite apie šio konstruktoriaus pasirinkimą. Iš gausybės įvairių siūlomų konstruktorių visada galėsite išrinkti tokį, kuris tikrai nudžiugins vaikus. Konstravimas – tai ne tik smagus laisvalaikio užsiėmimas, bet taip pat labai naudinga veikla, kuri skatina vaikų kūrybiškumą, gerina atmintį ir leidžia atrasti  kažką naujo.

vestuviu fotografaiVestuvių organizatoriai jau pradėjo darbus – ilgai planuotos vestuvių idėjos jau yra įgyvendinamos, nes atėjo šilti orai. Būtent per šiltąjį metų laiką vestuvių skaičius Lietuvoje išauga kaip reikiant. Bloga žinia ir tiems, kurie tik dabar sugalvojo organizuoti vestuves šiai vasarai ar ankstyvam rudeniui, nes paslaugų teikėjai, kurie susiję su vestuvėmis, dabar yra užkrauti dideliu darbo krūviu. Tai labai palietė ir fotografus. Kiekvienas vestuvių fotografas Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune bei kituose miestuose dabar nebespėja registruoti užsakymų, o dar blogiau yra tai, kad daugumą užsakymų tenka  atmesti, nes dienos yra rezervuojamos. Tas pats yra ir su kitų paslaugų teikėjais.

Jeigu jūs esate iš tų, kurie tik dabar sugalvojo rengti vestuves už kelių mėnesių, tai jums būtina pasiruošti didžiuliam vargui. Kaip minėjome, vestuvių fotografus susirasti dabar yra be galo sudėtinga, nes jie užimti. Norint rasti specialistą, dabar tenka kreiptis ir į kituose miestuose dirbančius profesionalus. Tarkime, vestuvių fotografai Vilniuje jau yra užimti, todėl jums nebelieka nieko kito kaip tik dairytis į kituose miestuose gyvenančius specialistus. Turite žinoti, kad iš kito miesto atvyksiantis fotografas patirs išlaidas keliaujant, tad būkite nusiteikę, kad jūs tas išlaidas turėsite kompensuoti. Tai padarysite arba mokėdami papildomai arba tiesiog viskas bus priskaičiuojama prie bendros paslaugų kainos.

Jeigu jūs manote, kad vestuvių fotografų paslaugos yra pigios, tai jūs tikrai klystate. Jos galbūt net gi didesnės nei buvo prieš įvedant eurą, nes paslaugų sektoriaus įkainiai tikrai išaugo beveik visur. Vestuvių fotografams gali tekti mokėti net ir kelis šimtus eurų. Žinoma, daug įtakos turi ir foto sesijos apimtis. Jeigu jūs norėsite kelių foto sesijų keliose vietose, tai logiška, kad mokėsite daugiau nei renkantis vieną vietą. Nuotraukų skaičius taip pat daro įtaką kainai.

Norint sutaupyti pinigų, geriausia būtų samdyti vietinius fotografus, bet dėl jų užimto siūlome dairytis bent jau artimiausiuose rajonuose ar miesteliuose dirbančius specialistus – jiems susidarys daug mažesnės kelionių išlaidos, todėl ir kainos galbūt neišaugs taip stipriai.