Dantų protezavimas – geriausi tipai ir metodai

Dantų protezavimas – geriausi tipai ir metodai

Protezavimas – tai specialus dantų protezų implantavimas siekiant atkurti arba pakeisti dantį. Šiandien odontologijos technologijos pasiekė tokį lygį, kad trūkstamų dantų problema visiškai išnyko. Protezų rūšių yra daug, tačiau kuris protezas yra geriausias ir kokiais atvejais jis tinka, kiekvienas pasirenka padedamas paslaugą teikiančio odontologo.

Dantų protezų tipai

Protezavimas padeda atkurti visą kramtymo aparatą arba jo dalį, yra šių rūšių:

  • fiksuoti dantų protezai;
  • išimami protezai;
  • implantacija.

Žinoma, pirmiau pateikti tik pagrindiniai būdai, kurie savo ruožtu skirstomi į daugybę kitų dantų gydymo būdų. Priklausomai nuo užduoties ir asmens dantų bei kramtomojo aparato sutrikimo laipsnio, taikomas vienas ar kitas metodas. Šiuolaikiniai metodai padeda nustatyti dantų protezų tipą ir tai, koks protezas tinka jūsų atveju.

Dabartiniai dantų protezavimo metodai

Karūnėlės yra viena populiariausių dantų restauracijų. Kokia medžiaga yra geriausia? Priklausomai nuo konkretaus atvejo, vainikėliai gali būti:

  • Metalas;
  • Metalo kompozitas;
  • Dantų vainikėliai iš pilnos keramikos;
  • cirkonio oksido.

Tiltas yra dar viena dantų restauracijos rūšis. Jis naudojamas, kai netenkama kelių gretimų dantų. Tiltai skirstomi į kelis tipus. Pirmasis tipas – tiltas, tvirtinamas prie sveikų dantų. Jei neįmanoma jo pritvirtinti prie sveikų dantų, galima naudoti ant implantų tvirtinamą tiltą. Trečiasis tipas vadinamas lipniuoju tiltu. Naudojant šio tipo įtvirtinimą, nereikia šlifuoti gretimų dantų ar dėti implantų.

Viršutinio ir apatinio žandikaulio protezavimas

Kaip jau minėta, išimami arba iš dalies išimami protezai leidžia atkurti kramtymo funkciją burnoje, net jei trūksta daugumos dantų. Skirtingai nuo kitų tipų, šis medicinos prietaisas yra prieinamas daugeliui žmonių.

Monoblokiniai dantų protezai – tai iš metalo pagamintas lankas, ant kurio tvirtinami dirbtiniai dantys. Šio tipo restauracijos yra tarpinis sprendimas žmonėms, netekusiems dalies savo dantų, nes pats lankas tvirtinamas prie sveikų dantų.

Nailoniniai ir akriliniai protezai – šio tipo protezus galima naudoti, kai esate visiškai be dantų. Akriliniai ir nailoniniai protezai tvirtinami juos „prisisiurbiant“ prie burnos. Pastaruoju metu šie protezai gaminami naudojant šiuolaikines technologijas, pvz. „Acry Free“ ir „Quattro Ti“.

Kitas būdas atkurti burnos funkciją – įdėti sąlyginius išimamus protezus. Šis metodas gali būti taikomas, kai pacientas yra netekęs daugumos dantų. Šie aparatai yra labai saugūs ir, svarbiausia, aplinkiniams jie mažai kuo skiriasi nuo įprastų dantų. Be to, jie patikimai priglunda ir yra lengvai naudojami.

Implantai

Implantas yra dirbtinė danties imitacija. Ši odontologinė technologija leidžia protezuoti dantis, kai to neleidžia padaryti pažeista danties šaknis arba struktūrinė ypatybė. Šiuo metu šios imitacijos gaminamos iš titano arba jo lydinių. Šis metalas yra hipoalerginis ir visiškai saugus. Implantai gali būti dviejų tipų: vienpakopiai ir dvipakopiai.

Vieno etapo implantacija leidžia labai greitai ir veiksmingai atkurti pažeisto danties išvaizdą ir funkciją. Šios technologijos esmė ta, kad paruoštas implantas įsukamas į dantenų audinius per mažą skylutę. Po kelių dienų implantas pritvirtinamas prie fiksuoto protezo, pagaminto iš akrilo.

Dviejų pakopų implantavimas yra dar vienas labai veiksmingas dantų protezavimo būdas. Šiuo atveju nukentės dantenos, tačiau poveikis bus geras. Implantacija atliekama keliais etapais ir yra technologiškai sudėtingesnė nei vieno etapo metodas, tačiau rezultatas yra labai išvaizdus ir natūralus.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.