Ką reikia žinoti apie vandens siurblį?

Ką reikia žinoti apie vandens siurblį?

Autonominis šildymas be abejo yra daugelio namų šeimininkų siekiamybė. Kartais tai yra vienintelis būdas garantuoti šilumą patalpose ir tada kyla klausimai kokiais gi būdais geriausiai pasiekti norimą rezultatą ir kuri iš jų būtų efektyviausi. Jei namuose yra sutvarkytas vandentiekis, tai daugelis stengiasi išnaudoti šį faktą ir savo šildymo sistemoje. Vanduo kuo gero yra pagrindinis šilumnešis, naudojamas įvairiose sistemose, ir be jo neapsieina didžioji dalis namų ūkių. Šilumos siurbliai oras vanduo, dviejų kontūrų katilai ir kiti prietaisai jau savyje turi vandens šildymo funkcijas, tad liek tik jas išnaudoti.

Tačiau kai kalba eina apie vandenį, ir jo panaudojimą šildymo sistemose tai pirmas dalykas, kuriuo tenka pasirūpinti tai geras vandens siurblys, kurio pagalba vanduo iš šulinio ar gręžinio pateks į jūsų namus. Renkantis siurblį svarbu atkreipti dėmesį į du pagrindinius rodiklius: našumas ir kokybė. Pirmu atveju, jei išsirinksite produktą, kurio nepakaks tinkamai vandens cirkuliacijai užtikrinti, tai yra tikimybė, kad norimo efektyvaus jos veikimo nebus. Antru atveju, nekokybiškos prekės įsigijimas gali iš vis nulemti tai, jog po viduryje žildymo sezono teks likti be vandens.

Pagal veikimo principą siurbliai skirstomi į 2 pagrindines grupes: paviršutiniai ir panardinami. Pirmieji gali būti statomi namuose, antrieji talpinami tiesiai į vandens šaltinį – gręžinį arba šulinį. Pastarieji rekomenduojami, jei vandenį reikia pakelti arba išstumti į didesnį nei 10 metrų aukštį. Nors jei nėra tokie galingi kaip pirmieji, tačiau jie veikia tyliau ir jų triukšmas netrukdo namų gyventojams. Abiem atvejais rekomenduojama tiksliai apskaičiuoti reikiamą našumą, kad nereikėtų permokėti už per daug galinga siurblį ir kad netektų pykti dėl per silpnos srovės ir vandens trūkumo sistemoje.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.