Kaip pasirinkti gartraukį?

Kaip pasirinkti gartraukį?

gartraukiaiDaugelyje virtuvių gartraukis yra ne tik interjero detalė, tačiau kiekvieną dieną naudojamas prietaisas, kuris prisideda prie švaraus ir gryno oro maisto gaminimo patalpoje. Gartraukis turi pagrindinę funkciją, tad lyginant skirtingus variantus neturėtų būti labai sunku pasirinkti prietaisą. Visgi, plati pasiūla skatina palyginti skirtingus variantus, kad būtumėt tikras, jog pasirinkote tai, kas jums labiausiai tinka.

Padėjimas. Gartraukiai gali būti pakabinami ir gali būti montuojami. Pakabinami dažniausiai pasirenkami tuomet, kai virtuvės yra kiek erdvesnės. Tuomet pakabinamas prietaisas netrukdys tikslingai išnaudoti likusios virtuvės erdvės. Jeigu maisto gaminimo vieta yra nedidelė – tokiu atveju kur kas geriau yra montuojamas gartraukis. Paprasčiausiai jis užims mažiau vietos. Kad ir kurį variantą pasirinktumėte – atliekama garų surinkimo funkcija išlieka analogiška.

Galingumas. Tai vienas iš pagrindinių kriterijų lyginant skirtingus gartraukius. Logiška, kad kuo prietaisas yra galingesnis, tuo jis kainuoja didesnius pinigus. Jeigu gaminate nuolatos ir jūsų virtuvės erdvė yra didelė – tokiu atveju galingesnis pasirinkimas yra geresnis. Tačiau jeigu virtuvė nėra didelė – tuomet puikiai tiks ir negalingas prietaisas. Elektros išnaudojimo aspektu sunku palyginti, kuris variantas gaunasi pigesnis: tas, kuris veikia trumpesnį laiko tarpą, tačiau galingiau, ar tas, kuris veikia ilgiau, tačiau dirba lėtai. Jeigu norite sutaupyti pinigų reikėt atsižvelgti į ekonominę klasę, o ne variklio galingumą.

Ekonominė klasė. Kaip ir visi kiti prietaisai, taip ir gartraukiai yra skiriami pagal tai, kokiai ekonominei klasei jie priklauso. Žinoma, kad kuo ji aukštesnė, tuo prietaisas reikalauja mažiau elektros energijos. Dažniausiai tokie gartraukiai yra brangesni, tačiau gana greitai atsiperka. Visada vertingiau yra investuoti daugiau, tačiau įsigyti mažiau elektros energijos naudojantį prietaisą. Kad ir kokį technikos prietaisą pirktumėte.

Triukšmo lygis. Tai irgi vienas iš svarbesnių aspektų. Jį vertinti reikia atsižvelgiant į tai, kokie yra jūsų gaminimo įpročiai. Jeigu namuose gyvena daug žmonių ir visi jie gamina skirtingu metu, žinoma, reikia būtinai tokio prietaiso, kuris veiktų kuo tyliau. Paprasčiausiai tai vienintelis būdas užsitikrinti, kad nuolatinis triukšmas negadins kasdienybės. Ką jau kalbėti apie tai, kad kai kurie žmonės labai mėgsta gaminti naktimis arba ankstyvais rytais.

Gartraukiai pagal veikimo garsumą turėtų būti vertinami atsižvelgiant į individualius žmonių poelgius.

Filtrai. Jie skirti oro valymui ir pastarieji taip pat gali skirtis. Jeigu norite komfortabilios kasdienybės, tuomet siūlome tokius, kurie panaikina bet kokį negerą riebalų kvapą ir tuo pačiu nereikalauja jų valyti dažnai. Visada galima įsigyti specialias priemones, kurios garantuoja, kad filtrai bus švarūs ir oras virtuvėje bus reguliariai valomas.

Išvaizda. Gartraukiai labai skiriasi savo išvaizda, tad nesunkiai atrasite variantą, kuris labiausiai derės prie kuriamos virtuvės interjero. Galima atrasti nuo klasikinių prietaisų iki modernių, kurie labiausiai tinka netradicinėse virtuvėse.

Papildomos funkcijos. Gartraukiuose dažniausiai yra įmontuojamos lempos, kurių šviesa sklinda tiesiai ant dujinės. Tuo pačiu skirtingi gartraukiai gali turėti ir skirtingo galingumo garų sutraukimo funkciją. Nuo lengviausio iki intensyviausio galingumo.

Gartraukiai – daugelio virtuvėje esantys prietaisai? Pagal kokius kriterijus Jūs juos pasirinkote?

Parašykite komentarą