Kuriame poilsio zoną ofise: ką rinktis?

Kuriame poilsio zoną ofise: ką rinktis?

stalo_futbolo_stalasŠiuolaikinis žmogus dirba daug ir įtemptai. Dažnai pasitaiko, kad darbe praleidžiama daugiau laiko nei namuose, todėl komfortiška ir jauki darbo aplinka praskaidrina nuotaiką ir suteikia optimizmo. Daugelis darbdavių stengiasi sukurti patogią aplinką savo darbuotojams ir juos motyvuodami įrengia poilsio zonas ar žaidimų kambarius.

Jau keletą metų vakarietiškos idėjos plūsta į visas mūsų valstybės sritis. į daug ką pradėta žiūrėti lanksčiau ir atviriau. Jei seniau darbo vieta buvo įsivaizduojama kaip griežta ir kelianti stresą — šiandien viskas kardinaliai pasikeitė. Pasikeitė ne tik darbo vietų interjeras ar baldai, bet ir pats požiūris į darbo vietą. Šiandien darbo vieta yra daug artimesnė darbuotojui, ji jauki, primenanti namus. Darbuotojams leidžiama dekoruoti savo darbo stalą ar dieną, atsinešti augalų, nuotraukų ar paveikslų. Daugelis vadovų teigiamai žiūri į darbą namuose, arba lankstesnį darbo grafiką. Taigi darbuotojas nebejaučia įtampos ar streso.

Kitas svarbus dalykas, kuris motyvuoja darbuotojus — tai laisvalaikio ir poilsio zonos. Dirbant įtemptą darbą būtinas poilsis arba atokvėpis. Reikia ne tik pailsinti akis, bet ir „pravėdinti galvą“. Tam ir įrengiamos poilsio zonos. Laisvalaikio kambariuose populiarūs tokie atributai kaip stalo futbolo stalas, žaidimų kompiuteris, plokščiaekranis televizorius, minkšti, patogūs baldai. Kiekvienas ofisas pasirenka tai, kas jam priimtiniausia. Ten, kur dirba jaunimas dažniausiai stovi stalo futbolo stalas arba žaidybinis kompiuteris „PlayStation“. Jei biure dirba vyresnio amžiaus žmonės poilsio zonose dažniausiai galime rasti įvairių žurnalų, knygų, televizorių, kavos aparatą. Kokią laisvalaikio zoną įsirengti, priklauso nuo vadovo požiūrio ir pačių darbuotojų norų. Vieniems poilsis asocijuojasi su žaidimais ir kolegų pašnekesiais, kitiems — ramiu pasėdėjimu patogiame krėsle su garuojančios kavos ar arbatos puodeliu. Svarbiausia, kad tokia laisvalaikio zona leistų atsikvėpti ir pasimėgauti laisvomis nuo darbo akimirkomis.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.