Online filmai gali vartotojams sukelti nemalonumų

Online filmai gali vartotojams sukelti nemalonumų

filmai onlineGalimybių internete žiūrėti filmus – daug, tačiau ne visiems vartotojams jos yra aktualios. Blogiausia tai, kad būtent nesidomėjimas naujovėmis paskui sukelia gana nemažai problemų. Kaip pavyzdį galima paimti vartotojų nesidomėjimą autorių teises ginančiais įstatymais. Ko gero ir dabar paklausius atsitiktinio vartotojo ar jo žiūrimi filmai online yra legalūs ar ne, ko gero gausite atsakymą, jog jis nieko nežino. Nežinojimas nuo atsakomybė niekada neatleidžia ir tai įsidėmėti turėtų kiekvienas internete žiūrintis filmus. Aiškiau kalbant, reikėtų bent kiek susidomėti savo saugumu, nes tikėtina, kad ateityje teisėsauga imsis e tik nelegalių filmų portalų, bet ir jų žiūrėjimu piktnaudžiaujančių vartotojų.

Būtina suprasti, kad dauguma filmų tinklapių veikia nelegaliai. Nelegalumas pasireiškia tuo, jog visi pateikti filmai platinami neturint tam teisės. Matote, jeigu kažkas nori internete viešinti kažkokių filmų kūrėjų kūrinius, tuomet prieš tai būtinas leidimas. Ko gero nežinote, tačiau tie leidimai kainuoja didelius pinigus. Štai kodėl dauguma tokių portalų yra talpinami net ne Lietuvoje, o kitose šalyse, jos Lietuvos teisėsauga negalėtų taip lengvai susemti nelegalių filmų portalų savininkų. Blogiausia tai, kad vartotojai prie tokios nelegalios veiklos prisideda ne ką mažiau. Kai kuriuose portaluose reikia mokėti pinigus. Aišku, mokama daug mažiau, nei reikėtų iš tiesų.

Kiekvienas filmų portalas, publikuodamas kažkokį kūrinį, turi gauti to kūrinio autorių sutikimą. Sutikimai platinti kažkokią produkciją kainuoja nemažus pinigus. Dažniausiai mokesčiai mokami tam tikroms autorių teises ginančioms asociacijoms. Jeigu tokios asociacijos negauna honorarų, tuomet jos, atstovaudamos filmų kūrėjus, gali kreiptis į teismą su didžiuliais ieškiniais. Tada ieškinių sumos tikrai būtų didesnes nei keli tūkstančiai eurų. Ypač svarbu žinoti, kad ieškiniai gali būti pateikiami ir vartotojams, kurie tokius nelegalius filmus žiūri tuose portaluose. Jeigu teisėsauga išsiaiškintų toki nelegalią veiklą, tuomet ir patys vartotojai būtų baudžiami solidžiomis piniginėmis baudomis.

Tad, jeigu jums patinka internetu žiūrėti filmus, tai bent jau pasidomėkite ar nieko neteisėto nedarote, nes kaip pradžioje minėta – nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia. Tiesiog būtina vengti neaiškių filmų portalų.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.