Pajamų deklaravimo nauda

Pajamų deklaravimo nauda

Pajamu deklaravimasJei nesate verslininkas, turbūt dažnai apie savo finansų tvarkymą negalvojate. Taip yra, nes dažnas iš mūsų tiesiog gyvena leisdami savo lėšas ir prisimindami koks yra sąskaitos balansas. Tačiau negalvojame kur, kada ir kiek savo pinigų mes išleidome. Situacija pasikeičia artėjant gegužės mėnesiui. Ir paaiškinimas labai paprastas, gegužės pirmąją prasideda pajamų deklaravimo laikotarpis.

Nors turbūt apie tai nesusimąstote, pajamu deklaravimas gali jums būti net itin naudingas. Žinant mokestinę bazę ir mokestinius niuansus jūs galite susigrąžinti nemažai permokėtų mokesčių. Jums gali būti net nežinoma, tačiau valstybė dažnai taiko mokestines lengvatas už tam tikrų prekių arba paslaugų įsigijimą.

Pavyzdžiui, prieš dešimtmetį valstybė gražindavo iki trisdešimties procentų įsigyto kompiuterio vertės, nes skatino valstybės gyventojus kompiuterizuotis. Šią sumą buvo galima susigrąžinti būtent tuomet, kai žmonės deklaruodavo mokesčius. Šiuo metu mokestinės išimtys yra taikomos tiems žmonėms, kurie naudojasi trečios pakopos pensijų ir gyvybės draudimu. Tokių mokestinių niuansų yra ne vienas ir ne du – jie yra taikomi įvairioms gyventojų grupėms, studentams, dirbantiesiems ir t.t.

Žinoma, dažniausiai žmonės nežino didžiosios dalies tokių mokestinių išimčių, todėl yra patartina deklaruojant pajamas kreiptis į specialistą. Buhalteris iš buhalterijos įmonės yra būtent toks specialistas, kokio jums reikia. Jis ne tik žinos naujausius įstatymų pakeitimus, susijusius būtent su jūsų mokesčių deklaravimu, bet taip pat galės jums patarti, ką daryti kitaip, kad susigrąžintumėt dar didesnę mokesčių dalį.

Dar svarbesnis pajamų deklaravimas yra tai žmonių grupei, kuri užsiima individualia veikla. Jiems pajamas deklaruoti yra būtina. Todėl žmogui užsiimančiam individualia veikla ypač svarbu susigrąžinti kuo daugiau sumokėtų mokesčių. Taip yra todėl, kad žmonės gyvenantys iš individualios veiklos mokesčius dažniausiai moka tik kartą per metus ir nežinant mokestinių subtilybių gali susikaupti labai dideli mokesčiai. Kartais nutinka net taip, kad žmogus neatsidėjęs dalies uždirbtų pinigų mokesčių mokėjimui, atėjus gegužės mėnesiu turi sumokėti visą savo mėnesinę algą.

Taip pat pajamų deklaravimas yra svarbus ir tiems asmenims, kurie užsiima investavimu. Jokio skirtumo – jūs investuojate į įmones, nekilnojamąjį turtą ar į kokią nors kitą veiklą. Visas jūsų pelnas taip pat turi būti apskaitytas, todėl yra ypač naudinga kreiptis į specialistą, kuris jums padėtų visą tai atlikti ir patirti mažiausią nuostolį deklaruojant savo praėjusių metų pajamas.

Pajamų deklaravimas nežinant ką darai gali priversti jus patuštinti piniginę, o jei kreipiesi į specialistą, ją kaip tik papildyti, todėl nedvejokite ir atėjus gegužės mėnesiui kreipkitės į buhalterijos įmonę.

Parašykite komentarą