PRP procedūros nauda sveikatai

PRP procedūros nauda sveikatai

PRP (angl. platelet-rich plasma) procedūros – tai trombocitais praturtintos plazmos injekcijos, naudojamos grožio ir estetikos klinikose odos būklei pagerinti. Dažniausiai šios procedūros pagalba atliekamas raukšlių šalinimas, atkuriamas odos stangrumas, šalinamos pigmentinės dėmės, mažinami randeliai bei poros. Taip pat ir plaukų retėjimo gydymui.

Sveikatai ši procedūra yra palanki tuo, kad joms atlikti naudojama natūrali medžiaga – nuosavas paciento kraujas. Iš jo specialios procedūros metu išgaunamas trombocitų koncentratas, kuris injektuojamas į problemines veido vietas. Kadangi tai natūralus užpildas, nėra atmetimo reakcijos tikimybės, o nauda yra visapusiška.

Šiame koncentrate esantys trombocitai savo sudėtyje turi augimo faktorius, skatinančius natūralų kamieninių ląstelių atsinaujinimą, todėl natūraliai skatinama kolageno ir elastino gamyba. Tam, kad atlikti šią procedūrą, į kliniką vykti du kartus nereikia, kad iš anksto būtų paimamas kraujas ir apdorojimas. Trombocitų išgavimo procesas trunka labai trumpai, maždaug iki 10 minučių, todėl kraujas paimamas tiesiog prieš procedūrą.

Pati procedūra yra šiek tiek skausminga, tai labiau pasireiškia po procedūros, kadangi injekcijos atliekamos adatėlės pagalba. Priklausomai nuo problemos pobūdžio, procedūra gali trukti vidutiniškai iki keliasdešimties minučių ar valandos. Šis procedūra gali būti derinama su kitomis grožio procedūromis, botulino ar hialurono injekcijomis, taip pat lazerinėmis.

Po procedūros gali atsirasti nežymios kraujosruvos, oda išlieka skausminga iki keleto dienų. Kadangi vyksta regeneracinis odos ląstelių procesas, rezultatas ryškėja maždaug po 2-3 savaičių.

Labai svarbu žinoti, kad nepriklausomai nuo to, jog procedūra atliekama natūraliu užpildu, ją galima atlikti ne visiems. Procedūra neatliekama sergantiems onkologinėmis ligomis, turintiems kraujo krešėjimo sutrikimų ar kitų su kraujo ligomis susijusių problemų. Taipogi bet kokių injekcinių procedūrų turėtų atsisakyti moterys nėštumo metu arba maitinančios kūdikį krūtimi.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.