Kirstukas gaminamas iš įrankinio plieno Y7. Kirstukas grūdinamas, įkaitinant tureklus jį kalviškame žaizdre arba kaitinimo krosnyje iki 760—780°. Darbinė kirstuko dalis įkaitinama 15— 30 mm ilgiu. Be to, reikia stebėti, kad nebūtų staigaus perėjimo tarp įkaitintos ir tamsiosios kirstuko dalies, nes priešingu atveju gali atsirasti įtrūkimų. Grūdinant įkaitintas kirstuko galas vertikaliai nuleidžiamas į vandenį 15—20 mm ir vandenyje vertikaliai judinamas. Tai daroma todėl, kad nesusidarytų labai ryški riba tarp užgrūdintos ir neužgrūdintos dalies. Po to, kai įkaitinta kirstuko dalis patamsėja, jį reikia ištraukti, nuvalyti užgrūdintą jo dalį, ir stebėti, kol pasirodys nykstančios spalvos. Atleidžiant, metalo gaminys antrą kartą neįkaitinamas, o panaudojama neužgrūdinto kirstuko galo šiluma. Gaminys atleidžiamas tol, kol atsiranda violetinė ar mėlyna spalva tvoros gamyba. Po to, kai kirstuko galas pasidaro reikiamos spalvos, jis galutinai ataušinamas vandenyje. Jeigu kirstukas skiriamas įvairiems metalams kirsti, tai jis atleidžiamas tol, kol atsiranda mėlyna spalva. Kad kirstuko galvutė nesudužtų nuo smūgių, jos kietumas turi būti HRC 32—40, ašmenų kietumas — HR C 53—56 taip pat kaip ir metalo konstrukcijos. Kirstuko ar kito kurio įrankio terminio apdirbimo rezultatas nustatomas Rokve-lo presu . Jeigu nėra šio prietaiso, nustatymo būdą galima supaprastinti. Šiam tikslui kirstuku iš plieno Ct.O spaustuvuose atkertama 4 mm storio ir 50 mm pločio juosta. Po bandymo ant ašmenų turi nebūti įdubimų, atšipimų ir ištrupėjusių vietų.
Įmuštuvas gaminamas iš plienu V7, Y7A, Y8, Y8A. Grūdinimo ir atleidimo režimas toks pat, kaip kirstukų. Terminio apdirbimo rezultatus galima patikrinti, pramušus 10 skylių 0,8—1 mm storumo lakštiniame pliene Ct.3. Lakštą reikia padėti ant kieto medžio. Be to, darbinėje la kšto dalyje turi nebūti įdubimų ir ištrupėjusių vietų.
Plaktukas gaminamas iš plieno Y7. Grūdinant jis įkaitinamas iki 760—780° temperatūros. Įkaitintas plaktukas panardinamas į vandenį siauruoju galu ir išlaikomas jame tol, kol vanduo nustos virti. Po to į vandenį panardinama plaktuko pentis. Kai vanduo nustoja virti, į jį panardinamas visas plaktukas ir galutinai ataušinamas. Atleisti nereikia. Užgrūdinimo rezultatus patikrinti galima supaprastintu metalo gaminiu metodu. Tuo tikslu būtina tris kartus smogti plaktuku į negrūdintą plieną Y10. Po šitokio bandymo plaktuko darbinėje dalyje turi nelikti įdubimų, įtrūkimų ir ištrupėjusių vietų. Jeigu kietumą patikrintume Rokvelo presu, tai abiejų plaktuko galų kietumas ne mažiau kaip 15 mm ilgyje turi būti HRC 49—56.
Vielinis atsuktuvas gaminamas iš plienu Y7, Y8 arba 50, 60. Grūdinant, darbinė jo dalis 10—20 mm ilgio kaitinama iki 780—800° temperatūros. Po to jis vertikaliai 5—6 mm gramzdinamas į vandenį. Išėmus atleidžiama tol, kol atsiranda violetinė spalva. Atsuktuvo ašmens kietumas turi būti HRC 46—52.Supaprastintas patikrinimas atliekamas taip. Sausoje ąžuolinėje lentoje pragręžiamos penkios skylės sraigto diametro pločio. Po to į tas skyles reikia įsukti 5 sraigtus lU sriegio ilgio. Visą tai atlikus, ašmenyse turi nebūti ištrupėjusių vietų ir įdubimų.
Stogdengio žirklės gaminamos iŠ plieno Y8. Žirklės termiškai apdirbamos grūdinant ir atleidžiant. Grūdinant, žirklės įkaitinamos iki 780—800° temperatūros švino vonioje kaip ir metalineje konstrukcijoje. Po to jos vertikaliai panardinamos į vandenį, greitai ištraukiamos ir perkeliamos į mufelinę krosnį arba alyvos vonią atleidimui. Atleidimo temperatūra 220°C (nykstančioji spalva šviesiai geltona). Atleidus, žirkles geriausia aušinti alyvoje. Kad abi žirklių pusės būtų vienodo kietumo, grūdinti ir atleisti reikia kartu abi puses. Veržlėraktis gaminamas iš plienu 40, 50 arba iš cementuojamųjų plienu Ct.2, Ct.3, 10, 15 (apie cementaciją. Grūdinant žiaunas, įkaitinama iki atsirandant šviesiai vyšninei arba raudonai spalvai. Aušinama vandenyje. Atleidžiama iki atsirandant mėlynai spalvai. Žiaunų kietumas HRC 40—45. Daugiau straipsnių rasite mūsų bloge www.autogroup.lt.