Galime daug ką padaryti, kad pelėsis nepatektų į mūsų namus ir biurus. Tai, ko nežinome apie pelėsį, gali sutrukdyti mums padaryti tai, kas labiausiai pakeis situaciją. Jei norite geriau apsaugoti savo šeimą, namus ir turtą nuo pelėsio, skaitykite toliau ir sužinokite daugiau informacijos. Jei esate kaip ir dauguma žmonių, tikriausiai turite bent vieną vietą namuose ar biure, kurioje, jūsų manymu, gali būti šiek tiek per drėgna arba kurioje anksčiau buvo įsiveisęs pelėsis. https://www.lunos.lt/lt/produktai/product/11/mini-rekuperatorius-lunos-ego/ Galbūt tai rūsys, kuriame užaugote, šalia esantis biuras, kuriame dirbate, ar net jūsų nauji namai, kuriuos ką tik rekonstravote. https://www.lunos.lt/lt/produktai/product/2/sieninis-mini-rekuperatorius-lunos-e2/36/ O gal tai kažkas tarpinio. Pelėsis mėgsta slėptis šiose vietose, todėl, jei jo yra kurioje nors jūsų namų ar verslo vietoje, tikriausiai verta pasidomėti, kaip ir ten jo išvengti. Štai keli būdai, kaip galite sulaikyti pelėsio kvapą ir užtikrinti, kad į jūsų patalpas neįsiskverbtų niekas kitas! https://www.lunos.lt/lt/produktai/product/13/ventiliatorius-lunos-silvento-ec/36/
Nestatykite baldų prie durų ir langų
Nenorite statyti baldų tose vietose, kur ateisite ir išeisite: sofos svetainėje, kėdžių virtuvėje, valgomajame ir t. t. Taip yra todėl, kad ore gali kauptis drėgmė ir atsirasti pelėsis. Jei namuose būtinai turite turėti baldų, įsitikinkite, kad prieš naudojimą jie tinkamai išdžiovinti ir pastatyti tokioje vietoje, kur netrukdys jums grįžus namo. Jei namuose turite turėti baldų, prieš naudodami juos tinkamai išdžiovinkite ir padėkite juos tokioje vietoje, kad grįžę namo netrukdytų.
Pirmiausia užsandarinkite nuotėkius
Ten, kur jūsų namų santechnikoje yra spragų, gali atsirasti pelėsis. Įsitikinkite, kad bet kokia vandens spintelė, praustuvė ar kita vieta, kur vanduo liečiasi su žeme, yra sandariai užsandarinta. Ieškokite gumuoto ar silikoninio rutulinio čiaupo arba panašaus daikto, kuris padėtų išspręsti šią problemą. Ten, kur jūsų namų vandentiekio sistemoje yra spragų, gali įsiveisti pelėsis. Įsitikinkite, kad vandens spinta, prausykla ar kita vieta, kurioje vanduo liečiasi su žeme, yra sandariai užsandarinta. Ieškokite gumuoto ar silikoninio rutulinio čiaupo arba panašaus daikto šiai problemai išspręsti.
Pakeiskite senus langus
Jei jūsų langas yra pusrūsyje arba palėpėje ir jo nenaudojote daug metų, gali būti, kad lango sandarumas išnykęs ir į vidų skverbiasi pelėsis. Geriau langą pakeisti, nei bandyti problemą užsandarinti plastikiniu maišeliu. Tai gali sukelti sveikatos problemų, įskaitant plaučių pažeidimus. Taip pat turėtumėte pakeisti palanges ir bet kurią kitą vietą, kurioje vanduo patenka į jūsų namų vidų. Jei jūsų langas yra pusrūsyje arba palėpėje ir jūs jo nenaudojote daugelį metų, gali būti, kad aplink langą nėra sandariklio ir į vidų skverbiasi pelėsis. Geriau pakeisti langą, nei bandyti problemą užsandarinti plastikiniu maišeliu. Tai gali sukelti sveikatos problemų, įskaitant plaučių pažeidimus. Taip pat turėtumėte pakeisti palanges ir bet kurią kitą vietą, kurioje vanduo patenka į jūsų namų vidų.
Atlikite techninę priežiūrą ir atnaujinimus
Jei turite pasenusį langą, kuris prastai sandarina aplinką, verta pagalvoti apie jo pakeitimą. Tai gali būti ne pats tobuliausias dalykas, bet jei jis jums tiek daug reiškia, galiausiai gali būti verta tai padaryti. Seni langai ilgainiui pradės nesandarūs, todėl geriau išleisti kelis dolerius naujam langui įdėti, nei sėdėti ir laukti, kol jūsų namuose atsiras pelėsis. Jei turite pasenusį langą, kuris prastai sandarinamas, verta pasidomėti, ar verta jį pakeisti. Tai gali būti ne pats geriausias sprendimas, bet jei jis jums tiek daug reiškia, galiausiai gali būti verta tai padaryti. Seni langai ilgainiui pradės nesandarūs, todėl geriau išleisti kelis dolerius naujam langui įdėti, nei sėdėti ir laukti, kol jūsų namuose atsiras pelėsis.
Padėkite kontroliuoti drėgmę namuose ar biure
Pelėsis mėgsta veistis šiltose ir drėgnose vietose, pavyzdžiui, palėpėse, rūsiuose, pusrūsiuose ir nesandariuose stoguose. Padėti, kad taip neatsitiktų jūsų namuose ar biure, galite palaikydami žemą drėgmės lygį patalpose. Drėgmė labai kenkia pelėsio augimui, todėl geriausia palaikyti kuo mažesnę patalpų drėgmę. Pelėsis mėgsta veistis šiltose ir drėgnose vietose, pavyzdžiui, palėpėse, rūsiuose, pusrūsiuose ir nesandariuose stoguose. Padėti, kad taip neatsitiktų jūsų namuose ar biure, galite palaikydami žemą patalpų drėgmės lygį. Drėgmė labai kenkia pelėsio augimui, todėl geriausia palaikyti kuo mažesnę patalpų drėgmę.
Nenaudokite drėgmei atsparių medžiagų
Pelėsis mėgsta gyventi drėgnose vietose, todėl geriausia namuose ar biure palaikyti žemą drėgmės lygį. Vandeniui atsparios medžiagos puikiai apsaugo nuo vandens, tačiau jos nesulaiko vandens garų molekulių nuo patekimo į jūsų namus – jos tik taip atrodo. Jei norite išvengti pelėsio, rinkitės natūralesnes medžiagas. Pelėsis mėgsta gyventi drėgnose vietose, todėl geriausia, kad namuose ar biure būtų kuo mažiau drėgmės. Vandeniui atsparios medžiagos puikiai sulaiko vandenį, tačiau jos nesulaiko vandens garų molekulių nuo patekimo į jūsų namus – jos tik taip atrodo. Jei norite išvengti pelėsio, rinkitės natūralesnes medžiagas.